Merhabalar Sevgili Mutfak Yolu takipçilerimiz,

Mutfakyolu platformunda yemek tariflerini paylaşan üyelerine yemek tarifi başına ödeme yapmaktadır.

MutfakYolu içerisinde binlerce tarifi barındıran ve her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği bir web sayfasıdır. Bu sebeple içeriğimizi her geçen gün daha da zenginleştirmenin, bilmediğimiz lezzetlerle buluşabilmenin daha da heyecanlı hale gelmesi için eklenen tarifler için ücret ödenmesi kararı alınmıştır.

Eğer, ”ben de gönderdiğim yemek tariflerinden para kazanmak istiyorum” diyorsanız. İçerik gönderme şartları, fiyatlandırma ve ödeme bilgileri ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

ÜCRETLİ TARİF GÖNDERME DURUMU: AÇIK 

Yemek tariflerini göndererek nasıl para kazanabilirim ?

 • Tariflerinizi göndermek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi siteye üye olarak, üye paneli üzerinden tarifleri eklemek. İkincisi de mail ([email protected]) yoluyla tariflerinizi göndermektir.
 • Gönderdiğiniz tarif adedi 30 ‘a ulaşınca bizden ödeme talep edebilirsiniz.

Gönderdiğim yemek tarifleri başına ne kadar kazanacağım ?

 • Gönderdiğiniz tariflerin en az 180 kelimeden oluşması gerekmektedir. Göndereceğiniz tarifler bizzat sizin tarafınızdan yazılmış olmalıdır. Yani tamamen özgün olması gerekmektedir. Gönderdiğiniz tarifleri yayınlamadan önce kopya içerik olup olmadığını kontrol edeceğiz. Başka sitelerden kopyala yapıştır yapılan makaleler kabul edilmeyip ödeme yapılmayacaktır. Gönderdiğiniz her tarif için size 1₺ ödeme yapacağız.
 • Sitemize tarif gönderen yazar ve takipçilerimizin hesap numaraları sisteme kaydedilecektir. Her 30 tarifle birlikte mail yoluyla ödeme isteyebilirsiniz.
 • Ödemeleriniz hafta sonları hariç her gün yapılacaktır. Banka kesintileri MutfakYolu tarafından karşılanacaktır. Yani 40 adet tarif yazdıysanız hesabınıza 40 tl aktarılacaktır.

Gönderdiğim tariflere resim eklemek zorunda mıyım ? 

 • Gönderdiğiniz tarifler için resim de gönderme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak gönderdiğiniz her özgün resim için ek olarak 0,50₺ ödeme yapılacaktır. Yani bize gönderdiğiniz özgün resimli bir yemek tarifi için 1,5₺ kazanacaksınız.

Gönderdiğim tarifleri paylaşırsam ek ücret alabilir miyim ?

 • Evet. Gönderdiğiniz her tarifi Google Plus, Facebook hesaplarınızda da paylaşarak 0,25₺ tarif başına ücret kazanacaksınız. Yani göndermiş olduğunuz Özgün, Fotoğraflı ve Sosyal Medyada Paylaşılmış tarifleriniz için 1,75₺ kazanacaksınız!

Uyarı: MutfakYolu’na eklemiş olduğu tarifleri sosyal medya hesaplarında paylaşan kullanıcılarımız. Ödeme bildirisi yaptıktan sonra paylaşım yaptıkları sosyal mecraların adreslerini mail yoluyla bize gönderecektir. Sisteme kaydedilen hesaplardan ödeme sonrasında kaldırılan paylaşımlar olması durumunda sistem Ceza Raporu oluşturacaktır. Suistimal yapan üyelerin tüm ödeme planları durdurulup, bu üyeler süresiz olarak yasaklanacaktır.

Güven konusunda problemlerle karşılaşır mıyım ?

 • Bize gönderdiğiniz her tarifi şartlarımıza uyduğu taktirde kabul ediyoruz. Ödemeleriniz Mutfakyolu güvencesi ile yapılacaktır.
 • Makaleleriniz yayınlandıktan sonra adaletli olarak ödeme yapılacaktır. Biz her zaman buradayız!
 • Ödemeleri yapılan kullanıcıların dekont bilgileri paylaşılacaktır.  (Örnek Ödeme Dekontu İçin Tıklayınız ) (Örnek 2 Ödeme Dekontu için Tıklayınız)

Gönderdiğim tarif kabul edilmezse ne olacak ?

 • Bize gönderdiğiniz tarifleri ve resimleri editörlerimiz kopya olup olmadığını anlamak için inceleyeceklerdir. Eğer bu sebeplerden dolayı kabul edilmezse size makalenin hangi nedenden dolayı kabul edilmediğini bildiren bir mail göndereceğiz.

Hemen tarif yazarak para kazanmaya başlamak ve diğer sorularınız için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Duyrulur

© 2012 – 2017 MutfakYolu

 

Son güncellenme tarihi : 30.12.2017