Yumurtalı Ispanak Tarifi

Yumurtalı Ispanak

Eğer çalışıyorsanız ve evinizdekelere yeterli derecede sebze yemeği yapmadığınızı düşünüyorsanız şimdiki basit ve güzel lezzetimiz tam olarak sizlere göre diyebiliriz. Yapılışı basit içerdiği besinler açısından zengin olan yumurtalı ıspanak tarifimizi bir köşeye not etmelisiniz. Yumurtalı ıspanak için gerekli olan malzemeleri söylemekle işe başlayalım.

Yumurtalı Ispanak Malzemeleri

– 600 – 700 gram arası ıspanak
– 4 tane yumurta
– 1 tane soğan
– Zeytinyağı , tuz ve salça.

yumurtalı ıspanak

Yumurtalı Ispanak Yapılışı

İlk olarak ıspanakları yıkayarak işe başlıyoruz. Soğanları doğrayarak tencerede zeytinyağı ile beraber kavuruypruz. Soğanlar kavrulunca üzerine salça ilave ediyoruz. Salçada kavrulduktan sonra ıspanakları tencereye atarak tencerenin ağzını kapatıyoruz. Duruma göre üstüne su ilave edebilirsiniz. Yemeğiniz piştikten sonra üstüne yumurtaları kırın. Ama dağıtmamaya özen gösterin. Yumurtalarıda kırdıktan sonra isteğe göre üstüne tuz ekleyebilirsiniz. Yumurtalarda piştikten sonra yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Ispanağın yararları : Yapılan araştırmalarla ıspanağın vücut direncini arttırdığı ve vücuda kuvvet verdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca zihni kuvvetlendirerek unutkanlığın azalmasında son derece önemli rol oynamaktadır. Tansiyonu azalttığı ve sindirim sisteminin çalışmasında etkili olduğu da bilinmektedir.

« Tavsiye Nefis Yemek Tarifleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top

MutfakYolu Türkiye'nin sevilerek takip edilen yemek tarifleri sitesidir.