Kalamar Tarifi - Ev Yapımı Kalamar ~ Mutfak Yolu - Pratik, Kolay ve Nefis Yemek Tarifleri

Kalamar Tarifi – Ev Yapımı Kalamar

Kalamar Nasıl Yapılır ?

Ev Yapımı Kalamar Tarifi

Değerli MutfakYolu okurlarımız bu yazımızda da sizlere Kalamar Tarifi vereceğiz. Biliyorsunuz ki kalamar restoranlarda yediğiniz gibi yumuşacık ve lezzetti kalamar soframızı mükemmel bir şekilde süsleyecektir.Bu tarifi eksiksiz yerine getirirseniz kesinlikle memnun kalacaksınız.

Kalamar Temizleme İşlemi

Kalamar Temizleme İşlemi

Kalamarları carrefour,real gibi marketlerde ucuza bulabilir ve temizletebilirsiniz. Biz 10tl/kg aldık. En fazla 1 parmak kalınlığında kesilen kalamarlar iyice yıkanır. Vantuz kısımları ikiye-üçe bölünür. Halkaların içi dışına çıkarılıp yıkanır, çünkü bağırsak kalıntıları olabiliyor temizlenmiş olsa bile.süzgeçte süzülür. Leğene alınıp 1kg için 1 çay kaşığı şeker ya da pudra şekeri, 1 çay kaşığı karbonat koyulur. Burası çok önemli. Kalamarlar avcunuza alınıp sıkıştıra sıkıştıra avulur. 45dk boyunca. Bu işlem kalamarın yumuşamasını sağlıyor.


Kalamar Nasıl Yapılır ?

Kalamar Nasıl Yapılır ?

Bu arada resimde gördüğünüz gibi köpürecek. 45 dakikayı tamamlayınca kalamarlar o köpüklü suyunun içinde 2-3 saat bekleyecek. Zaman dolunca asla suyla yıkamıyoruz çünkü bu herşeyi sıfırlar. Kalamar yeniden sertleşir. Süzgece alıp köpüklerini süzüyoruz. Una bulayıp çok kızgın yağda 2-3 dakika kızartıyoruz. Yağ çok kızgın olacak ve kalamar tencerenin dibine değmeyecek. Yani bol yağda kızaracak. Afiyet olsun

Benzer Yemek Tarifleri

Beğendiniz mi? O halde bu tarifi paylaşın!

PinIt

Tarif Yorumları

  1. şule abacı dedi ki:

    nefis görünüyor deneyeceğim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirMutfakYolu - Türkiye'nin en sevilen ve takip edilen yemek tarifleri sitesidir.