Pekmezli Yoğurt Tarifi

Pekmezli Yoğurt

Merhaba değerli MutfakYolu.Com okurlarımız, bugün sizlere çok nefis ve faydalı bir tarif vereceğim. Aslında bu tarifimiz ne yemek tarifi ne de pasta tarifi :) akşam uyumadan önce tüketebileceğiniz ve sonrasında güzel bir uyku çekebileceğiniz güzel bir yoğurtlu pekmezli yiyecek tarifi. Tarifimizin adı Pekmezli Yoğurt. Şimdi yoğurtlu pekmez tarifi sizlerle buluşuyor.

Malzeme Listesi

  • 1 Kase hazır yoğurt ya da ev yapımı yoğurt
  • Tercihinize göre yarım çay bardağı ya da 1 çay bardağı pekmez (İlk defa yapacaksanız yarım çay bardağı pekmez kullanmanızı tavsiye ederim)

Pekmezli Yoğurt Yapılışı

Öncelikle yoğurdu güzelce çırpıyoruz. Dilerseniz yoğurdu çırpmayabilirsiniz; ancak ben yoğurdu çırpmayı tercih ediyorum. Daha sonra da üzerine üzüm ya da keçiboynuzu pekmezini güzelce döktükten sonra iyice karıştırmaya başlıyoruz. Tabi ki yine direkt olarak eşit bir şekilde döktükten sonra karıştırmayabilirsiniz; ancak karıştırınca çok daha güzel bir tadı oluyor ve kazandibi tatlısı içi gibi oluyor. Afiyetle yiyiniz. Biliyorsunuz ki hem yoğurdun faydaları hem de pekmezin faydaları saymakla bitmiyor. Kısa bir süre içerisinde de yoğurdun faydaları ve pekmezin faydaları da buraya tarafımca eklenecektir. Yeni yemek ve pasta tarifleri ile görüşmek ümitleriyle dostlar.

Pekmezin Faydaları : Pekmez halsizlik sorunu için birebirdir. Eğer spor yapıyorsanız ve içerisinde bin bir türlü katkı maddesi bulunan enerji veren yiyecek ve içecekleri kullanmak yerine direkt olarak pekmez yiyebilirsiniz. Zihinsel ve bedensel gelişim için pekmez çok değerlidir. Eğer boğazınız ağrıyorsa hafifletmek için pekmez yiyebilirsiniz.  Pekmez kanseri önlemek için kullanılabilecek en güçlü silahtır.

Yoğurdun Faydaları : Yoğurt vücuttaki kolesterol emilimini minimum seviyeye indirir. Bulaşıcı karaciğer iltihabına karşı vücudun direncini arttırır. Yoğurt bağırsaklarda asalak olarak yaşayan tehlikeli organizmaların yaşamını durdurarak vücuttan atılmasını sağlar. Sindirim sistemini kolaylaştırıcı etkisi olan yoğurt aynı zamanda dişleri beyazlatıcı bir etkiye sahiptir.

« Tavsiye Nefis Yemek Tarifleri »

Bu Tarife Yapılan Yorumlar

  1. arzum dedi ki:

    çocuklar için çok faydalı bir tarif :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top

MutfakYolu Türkiye'nin sevilerek takip edilen yemek tarifleri sitesidir.