Merhabalar Sevgili Mutfak Yolu takipçilerimiz,

Şu an bu yazımızı okuyorsanız, yemek ve pasta tarifleri göndererek para kazanmak istediğinizi söyleyebiliriz. Uzun bir süre boyunca aklımızdaki projeyi bugün hayata geçirme kararı aldık. Artık Mutfakyolu.com platformunda yemek tariflerini bizlerle paylaşan yazar ve takipçilerimize yemek tarifi başına ödeme yapma kararı aldık. Bunun sebepleri arasında; içeriğimizi zenginleştirme adına faydalı olan yazar ve takipçilerimize ekonomik açıdan destek olabilmek düşüncesi yatmaktadır.

MutfakYolu içerisinde binlerce tarifi barındıran ve her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği bir sayfadır. Bu sebeple içeriğimizi her geçen gün daha da zenginleştirmenin, bilmediğimiz lezzetlerle buluşabilmenin daha da heyecanlı hale gelmesi için eklenen tarifler için ücret ödenmesi düşüncesi oldukça isabetli bir karardır.

Eğer, ”ben de gönderdiğim yemek tariflerinden para kazanmak istiyorum” diyorsanız. Şartlar, makale başına ödediğimiz ücret ve ödeme planı ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

ÜCRETLİ TARİF GÖNDERME DURUMU: AÇIK 

Yemek tariflerini göndererek nasıl para kazanabilirim ?

 • Tariflerinizi göndermek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi siteye üye olarak, üye paneli üzerinden tarifleri eklemek. İkincisi de mail (mutfakyolu@gmail.com) yoluyla tariflerinizi göndermektir.
 • Gönderdiğiniz tarif adedi 30’a ulaşınca bizden ödeme talep edebilirsiniz.

Gönderdiğim yemek tarifleri başına ne kadar kazanacağım ?

 • Gönderdiğiniz tariflerin minimum 200 kelimeden oluşması gerekmektedir. Göndereceğiniz tarifler bizzat sizin tarafınızdan yazılmış olmalıdır. Yani tamamen özgün olması gerekmektedir. Gönderdiğiniz tarifleri yayınlamadan önce kopya içerik olup olmadığını kontrol edeceğiz. Başka sitelerden kopyala yapıştır yapılan makaleler kabul edilmeyip ödeme yapılmayacaktır. Gönderdiğiniz her tarif için size 1 Tl ödeme yapacağız.
 • Sitemize tarif gönderen yazar ve takipçilerimizin hesap numaraları sisteme kaydedilecektir. Her 30 tarifle birlikte mail yoluyla ödeme isteyebilirsiniz.
 • Ödemeleriniz hafta sonları hariç her gün yapılacaktır. Banka kesintileri MutfakYolu tarafından karşılanacaktır. Yani 40 adet tarif yazdıysanız hesabınıza 40 tl aktarılacaktır.

Gönderdiğim tariflere resim eklemek zorunda mıyım ? 

 • Gönderdiğiniz tarifler için resim de gönderme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak gönderdiğiniz her özgün resim için ek olarak 0,50 Tl ödeme yapılacaktır. Yani bize gönderdiğiniz özgün resimli bir yemek tarifi için 1,5 Tl kazanacaksınız.

Gönderdiğim tarifleri paylaşırsam ek ücret alabilir miyim ?

 • Evet. Gönderdiğiniz her tarifi Google Plus, Facebook hesaplarınızda da paylaşarak 0,25 Tl tarif başına ücret kazanacaksınız. Yani göndermiş olduğunuz Özgün, Fotoğraflı ve Sosyal Medyada Paylaşılmış tarifleriniz için 1,75 Tl kazanacaksınız!

Güven konusunda problemlerle karşılaşır mıyım ?

 • Bize gönderdiğiniz her tarifi şartlarımıza uyduğu taktirde kabul ediyoruz. Ödemeleriniz Mutfakyolu güvencesi ile yapılacaktır.
 • Makaleleriniz yayınlandıktan sonra adaletli olarak ödeme yapılacaktır. Biz her zaman buradayız!
 • Ödemeleri yapılan kullanıcıların dekont bilgileri paylaşılacaktır.  ( Ödeme Dekontu İçin Tıklayınız )

Gönderdiğim tarif kabul edilmezse ne olacak ?

 • Bize gönderdiğiniz tarifleri ve resimleri editörlerimiz kopya olup olmadığını anlamak için inceleyeceklerdir. Eğer bu sebeplerden dolayı kabul edilmezse size makalenin hangi nedenden dolayı kabul edilmediğini bildiren bir mail göndereceğiz.

Yemek tarifleri yazarak para kazanmaya başlamak ve diğer sorularınız için iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.

 

Son güncellenme tarihi : 14.11.2017

Top