Sote Rezene Tarifi ~ Mutfak Yolu - Pratik, Kolay ve Nefis Yemek Tarifleri

Sote Rezene Tarifi

rezene_sote-600x405.jpg

MutfakYolu.Com takipçileri yine bir sebze yemeği ile beraberiz. Az malzeme ile hem sağlıklı hem de lezzetli bir yemek yapacağız. Rezene akıllarda daha çok çayı ile yer edinmiştir. Ben takipçilerime sote rezene nasıl yapılır onu anlatacağım. Sizlere sağlıklı sebze yemeklerini daha çok paylaşmaya çalışacağım. Sağlık bir kere kaybedildi mi geri kazanmak çok zor oluyor. O nedenle sağlığımıza dikkat edelim. Buyurun sote rezene tarifi sizlerle.

Sote Rezene Malzemeler

  • 1 sap rezene
  • yarım bardak portakal suyu
  • zeytinyağı ve karabiber
  • Damak tadınıza göre tuz (Aman tuzu çok atmayın)

Sote Rezene Hazırlanışı:

Rezene saplarını uygun bir tencereye doğrayın. Sıktığımız portakal suyunu, karabiberi ve zeytinyağını ekleyin ve kısık ateşte pişirmeye başlayın. Sote rezenemizi içindeki portakal suyu çekene kadar karıştırın. Pişen rezenemizi servis edebilirsiniz. Sote rezene tarifini dileyenler börek içine vs koyabilir.

REZENE1

Rezene Faydaları: İştahınızı açar, gaz sancısını yok eder, anne sütü arttırıcı etkisi olduğu söylenmektedir. Kansızlık giderir, cinsel gücü arttırır adet düzensizliğine iyi gelir. Bilindiği gibi rezenenin çayı da oldukça faydalıdır. Bu rahatsızlıkları yaşayanlar pratiklik açısından çayını içebilir.

Bu Tarife Benzer Diğer Tarifler

Beğendiniz mi? O halde bu tarifi paylaşın!

PinIt
BenguCetin

BenguCetin

Fastfooda ve hazır gıdalara açtığım savaş ile uğraşıyorum. Anneanne yemeklerine dönme vakti geldi de geçiyor. Herşey evde yapılabilirken hazır almak niye?

Tarif Yorumları

  1. Nihale dedi ki:

    Değişik bir yemekmiş deneyeceğim bakalım nasıl olacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirMutfakYolu - Türkiye'nin en sevilen ve takip edilen yemek tarifleri sitesidir.